Panie, które nie chcą zaakceptować „pomarańczowej skórki" na udach, brzuchu i pośladkach, mają ogromny wybór środków, żeby pojedynkować się z tą dolegliwością.
Zatem do skutecznej walki z cellulitem należy mieć odpowiednią broń.
Poznaj przeciwnika
Zacząć trzeba od poznania przeciwnika. Cellulit nie jest chorobą, to niezbyt estetyczna dolegliwość, z którą da się żyć. Ale dlaczego godzić się na występowanie niedoskonałości na skórze, skoro można je zlikwidować nieskomplikowanymi sposobami? Te niedoskonałości to pofałdowania i zgrubienia na skórze, które przypominają skórkę pomarańczową. To jest tkanka tłuszczowa poprzerastana tkanką łączną, co daje efekt pofałdowania. Takie zmiany pojawiają się na udach, brzuchu i pośladkach. Pojawiają się zwykle u kobiet w różnym wieku. Kojarzy się je z ciążą, otyłością czy menopauzą. Tymczasem już młode szczupłe dziewczyny spostrzegają gąbczaste zmiany na skórze. Coraz częściej i panowie mają z tym problem. Skąd się więc bierze cellulitis? Przyczyny nie są pewne Przypuszcza się, że to efekt zaburzeń hormonalnych i niewłaściwej diety oraz siedzącego trybu życia.
Nasze babki rzadziej uskarżały się na tę przypadłość. Zresztą, można ją było ukryć pod obszernymi spódnicami. Dziś chodzenie w spódniczce mini czy opalanie się w skąpym stroju wymuszają wręcz likwidację cellulitu.
Oto broń do walki z cellulitem
Do tego celu przemysł kosmetyczny proponuje mnóstwo kremów, żeli i innych preparatów. Stosuje się je miejscowo na zmienioną skórę. W ich składzie znajdują się wyciągi roślinne, np. z arbuza, z cytrusów, z czerwonej i zielonej herbaty, z alg brunatnych. Występują pod różnymi nazwami, produkowane są przez różne firmy farmaceutyczne, różnią się składem, ale łączy je jedno: spora skuteczność. Oczekiwanie na poprawę stanu skóry wymaga cierpliwości, ale już po kilku tygodniach można cieszyć się widokiem jędrnych, gładkich ud czy sprężystego brzucha. Wmasowywanie 2 razy dziennie specyfiku antycellulitowego przynosi następujące skutki: redukcję złogów tłuszczu, ujędrnienie i wygładzenie skóry, poprawę mikrokrążenia, zahamowanie nawrotu „pomarańczowej skórki”. Jednocześnie kremy i żele antycellulitowe modelują i wyszczuplają sylwetkę, bo przecież redukują tkankę tłuszczową. Do kąpieli można stosować sól antycellulitową, która nawilża i wygładza naskórek oraz drenujący peeling, który wygładza i ujędrnia skórę.
Co proponują gabinety kosmetyczne?
Jeśli chcemy wyeliminować cellulit szybciej i skuteczniej, niezbędna jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Można tam przeprowadzić następujące zabiegi:
- drenaż limfatyczny, czyli masaż, który pobudza system limfatyczny do wydalania toksyn, co zmniejsza i likwiduje nierówności na skórze;
- stosowanie na posmarowaną preparatem antycellulitowym ciepłych okładów lub zawijanie całego ciała w folię, by zwiększyć efekty działania specyfiku;
- stosowanie do rozbijania komórek tłuszczowych aparatu wykorzystującego ultradźwięki;
- usuwanie zmian na skórze przy pomocy lasera;
- liposukcja, czyli usuwanie tłuszczu ze wskazanych miejsc;
- mezoteraopia, czyli wstrzykiwanie substancji aktywnych w grudki tłuszczu, co powoduje ich stopniową likwidację.
Sposoby naszych babek
W redukcji cellulitu pomóc mogą dawne sposoby domowe. I tak na przykład można zastosować pelling kawowy. Miesza się fusy kawy z olejkiem albo z z żelem do kąpieli i masuje tą substancją skórę z cellulitem przez 10 minut. Skóra powinna stać się gładka i jędrna , oczywiście, nie wystarczy jeden zabieg. Poza tym skuteczne jest picie czerwonej i zielonej herbaty, dzięki której zwiększa się spalanie tłuszczu. Napary ze skrzypu i pokrzywy też nie zaszkodzą. Kąpiel pod zimnym lub naprzemiennie zimnym i gorącym, powoduje lepsze ukrwienie skóry, podobnie – okłady z lodu.
Dieta sposobem na cellulitis
Należy stosować dietę wysokobiałkową, ale zrezygnować z drobiu pochodzącego z dużych hodowli, bo zawiera niezdrowe hormony pobierane wraz z paszą. Zapomnieć trzeba o istnieniu tłuszczów zwierzęcych, ograniczyć węglowodany. Jeść dużo owoców i warzyw,orzechów, ziaren.
Posiłki można wzbogacić suplementami diety. Są to herbatki, napoje i tabletki z zawartością wyciągów roślinnych, np. z arbuza czy zielonej herbaty. Poprawiają one przemianę materii, oczyszczają organizm z toksyn. Poprawiają natężenie włókien skóry, odblokowują złogi tłuszczu.
Bez ruchu ani rusz
Wszystkim powyższym działaniom powinien towarzyszyć ruch. Nie musi to być od razu sport wyczynowy, można zacząć od spacerów marszowym krokiem, jazdy na rowerze, przysiadów i skłonów. Posłuży to nie tylko postępom w likwidacji cellulitu, ale usprawni i wzmocni cały organizm.
---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz