sobota, 22 stycznia 2011

Jak pozbyć się cellulitu?

Nie wystarczy chcieć. Trzeba jeszcze coś robić. To COŚ ma ogromne znaczenie, zwłaszcza że do walki z cellulitem nie wystarczy zaangażowanie jednego środka i jednej metody. Konieczny jest zmasowany atak oparty na zmianie diety, ćwiczeniach, masażach i kosmetykach. Każda (a właściwie każdy) z nas ma szanse na pozbycie się cellulitu, jednak nie zrobimy tego siedząc z założonymi rękami i korzystając jedynie z tych sposobów, które z naszego punktu widzenia są najwygodniejsze. Jeśli nie zmienimy przyzwyczajeń żywieniowych pomogą nam kosmetyki, ale nie pomogą na tyle skutecznie by w stu procentach zabezpieczyć nas przed cellulitem. Jeśli wykorzystamy jedynie masaże nasza walka z cellulitem potrwa znacznie dłużej. Jeśli zrezygnujemy z ćwiczeń nie poprawimy kondycji, ukrwienia, metabolizmu i wielu innych mechanizmów decydujących między innymi o wyglądzie naszej skóry i strukturze tkanek podskórnych.
Oto, co zapewni nam sukces w zwalczaniu cellulitu.

Dieta antycellulitowa

Nie tylko pomoże w walce ze skórką pomarańczową, ale też bardzo dobrze wpłynie na zdrowie, bo dieta antycellulitowa jest tożsama ze zdrowym odżywianiem. I nie chodzi tylko i wyłącznie o utrzymanie wagi na stabilnym poziomie czy o redukcję tkanki tłuszczowej. Chodzi o szeroko pojęte zdrowie, czyli unikanie tuczących tłustych i słodkich pokarmów, zredukowanie ilości spożywanego czerwonego mięsa i mięsa z drobiu hodowanego na farmach, unikanie alkoholu i używek takich jak mocna kawa, a przestawienie się na produkty takie jak owoce, warzywa, ryby i generalnie wszystko to, co zalecają dietetycy. Ważne jest też by wypijać spore ilości wody, ale przy okazji zrezygnować w ogóle lub ograniczyć spożycie soli, bo sól zatrzymuje wodę w organizmie a wraz z nią wszystkie te toksyny, których chcemy się pozbyć.

Ćwiczenia na cellulit

Ruch to zdrowie, o tym wiedzą wszyscy i mimo iż przy pomocy samych ćwiczeń trudno o całkowite usunięcie cellulitu (należałoby się pozbyć całej podskórnej tkanki tłuszczowej, a to zadanie trudne jeśli nie niewykonalne) to aktywność fizyczna na tyle poprawia naszą kondycję, w tym kondycję naszych tkanek, na tyle przyspiesza metabolizm i procesy usuwania z organizmu toksyn, że bez pewnej dawki ćwiczeń walka z cellulitem będzie żmudnym, długotrwałym i z góry skazującym nas na przegraną przedsięwzięciem. Dlaczego? Dlatego, że bez aktywności nie naprawimy i nie usprawnimy tych mechanizmów, które sprawiają, że pod skórą gromadzą się woda, tłuszcze, limfa i produkty przemiany materii. Poza tym nawet jeśli cellulit ‚rozbijemy’ kosmetykami tłuszcz trafiający do krwiobiegu należy jeszcze jakoś usunąć. Jak? Trzeba go po prostu spalić.
Na cellulit polecam szybkie marsze, jazdę na rowerze i pływanie, ale każda aktywność jest dobra, trzeba się ruszać i tyle.

Masaże

Masaże, zwłaszcza w połączeniu z dobrze dobranymi kosmetykami, mogą zdziałać cuda. Masaż poprawia odpływ limfy, pobudza krążenie, wzmacnia tkanki (również tkankę łączną) i usprawnia wymianę płynów, przez co przyczynia się do ‚rozbicia’ i szybszego usunięcia nagromadzonych pod skórą toksyn, których musimy się pozbyć jeśli chcemy by cellulit zniknął. Oprócz typowych masaży możemy też zastosować masaż wodą – pod natryskiem wystarczy polewać skórę naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. W trakcie kąpieli skórę możemy masować szorstką rękawicą lub gąbką. Pamiętajmy, że w trakcie masażu zawsze przesuwamy się w kierunku serca, tj. na przykład masując uda robimy to zaczynając od kolan w kierunku bioder.

Kosmetyki na cellulit

Nie zadziałają od razu, ale stosowane przez kilka tygodni w połączeniu z masażami, zmianą diety i odrobiną ćwiczeń sprawią, że cellulit zmniejszy się, a nawet zniknie. Dodatkowo wzmocnią, ujędrnią i uelastycznią skórę. Aktywne składniki kosmetyków na cellulit pobudzają mikrokrążenie, usprawniają wymianę krwi i limfy, mają też lekkie działanie wyszczuplające. Bazująnajczęściej na kofeinie, L-karnitynie, wyciągach z roślin takich jak bluszcz, tuja czy arnika. Kosmetyka sięga też często po naturalne roślinne aminokwasy i wyciągi z roślin uznawanych za naturalne roślinne panacea (np. miłorząb japoński). Na cellulit doskonale robią też wyciągi z alg.
Kosmetyki należy stosować regularnie przez dłuższy okres czasu, najlepiej w połączeniu z masażem.

Każda z wymienionych metod walki z cellulitem nadaje się do stosowania w domu. Proces pozbywania się cellulitu jakkolwiek dosyć długotrwały nie wymaga od nas wielkich nakładów finansowych, a jedynie cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania.
Źródło: Jak pozbyć się cellulitu? - Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz